Society of St. Adalbert (SOSA)
P.O. Box 12496
Chicago, IL 60612
info@societyofstadalbert.org
Phone  <773>  245  6050

TEL DO PANI JULII:
312-804-5113

KOŚCIÓŁ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONY

ALE POLONIA MOŻE GO JESZCZE URATOWAĆ

W czerwcu Archidiecezja Chicago zaangażowała dużą firmę nieruchomości komercyjnych SVN w celu znalezienia nabywcy na kościół. Stwarza to najbardziej poważne niebezpieczenstwo dla istnienia kościoła od momentu kiedy po raz pierwszy pojawilo sie to zagrozenie ok. 3 lata temu.
Niemniej jednak, diecezja jest gotowa przekazać kościoł społeczności polonijnej, pod warunkiem, że Polonia będzie w stanie zebrać wystarczające środki finansowe, aby utrzymać cały kompleks.

MAMY WIĘC SZANSE, ABY KOŚCIÓŁ URATOWAĆ, ALE KONIECZNA JEST NATYCHMIASTOWA AKCJA, BO WKRÓTCE MOŻE BYĆ ZA PÓZNO !!!

 

Towarzystwo Sw. Wojciecha przedstawilo Archiecezji plan dla przyszlosci kościoła, zaklada on utworzenie domu pielgrzymkowo- rekolekcyjnego co pozwoli na utrzymanie religijnego charakter calego kompleksu zapewniajac jednoczesnie srodki na potrzeby kościoła. Plan ten byl przychylnie przyjety przez Archidiecezje.

Zapraszamy cala Polonie na spotkanie na temat sytuacji kościoła Sw. Wojciecha w najbliższy czwartek 19 lipca do sali przy kościele Sw. Jacka o godz. 7 PM. 3635 W. George St. Chicago
Serdecznie zapraszamy.

Dla tych z Panstwa, ktorzy jeszcze byli w kosciele Sw. Wojciecha – to nie jest przeciętny kościoł, to jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych polskich kościołów w calych Stanach, swiatynia o wielkiej wartosci artystycznej i historycznej. Zobaczcie koniecznie!

Facebook page – Society of St. Adalbert – Chicago
Strona internetowa – http://obronickosciol.com/
Informacja telefoniczna – (773) 245-6050
Email – info@societyofstadalbert.org